KLİNİK ARAŞTIRMALAR BİRİMİ ÜST YÖNETİM TOPLANTISI

Ofisimiz bünyesinde üniversite-sanayi iş birliği kapsamında yürütülecek olan “Klinik Araştırma Birimi” 25/10/2023 karar tarihli Yönetim Kurulu kararı ile kurulmuştur. Birim faaliyetlerinin üniversitemizde oluşabilmesi amacıyla gerçekleştirilecek toplantıların ilki 02.03.2023 tarihinde online platform üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Klinik Araştırmalar Veritabanı Kayıt ve Kullanım Sözleşmesi taraflarından SAGİM LTD. ŞTİ. Akademik sorumlusu Prof. Dr. Alper CİHAN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Adem ASLAN, Prof. Dr. Ümit DİNDAR, Genel Sekreter Yakup SABAN,  Diş Hekimliği Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Olgun TOPAL, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Pakize ÖZYÜREK, Tıp Fakültesi Sekreteri Hüseyin AYDOĞAN, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Murat ÇİLEKAR, Doç. Dr. İbrahim EKER, Doç. Dr. Aydın BALCI, Hastane Müdürü İbrahim TÜRK, Hemşirelik Hizmetleri Birimi Muharrem BERK, TTO Koordinatörü Öğr. Gör. Emre SEMİZ ve Koordinatör Yardımcısı Sevim AYDOĞAN ile üniversitemiz akademisyenleri ve yetkilileri katılım sağlamıştır.

Prof. Dr. Alper CİHAN tarafından Klinik Araştırmalar Veritabanı (KAV), sistemin ortaya çıkış süreci, fonksiyonları, dünyada ve Türkiye’de klinik araştırmaların durumu, klinik araştırmaların yarattığı fırsatlar ve avantajları, klinik araştırmalarda araştırma kurumu mükemmeliyet yapılanması, değerlendirme süreçleri, mali ve döner sermaye prosedürleri, sorunları ve çözüm yöntemleri ile ilgili geniş çaplı bir sunum yapılmıştır.

Sunum sonunda toplantıya katılan yetkililer görüşlerini ve temennilerini belirtmiş, yöneltilen sorular Prof. Dr. Alper CİHAN tarafından cevaplanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2023

Skip to content